Google Arama Motoru Endeks Güncelleme Google Dance

                                                                                                                 Google Dance  Google Arama Motoru Endeks Güncelleme

Arama Motoru Google Dance Özelikleri

Arama Motoru Google Dance Özelikleri

Adı “Google Dance” sık sık Google arama motoru endeksi güncelleştirmesini açıklamak için kullanılır olmuştur. Google’ın indeks güncelleme, ayda ortalama bir kez oluştu. Bir dizin güncelleştirmesi sırasında orada arama sonuçlarında önemli bir hareket oldu ve Google sayfaları için yeni bir geri bağlantıları gösterdi. Ancak, orta-2003 Google sürekli ‘s dizini güncelleştirmek başladı. Hala, bir süre sonra ve yeni geriye dönük bağlantılar gösterilir, bu süre içinde tam endeksi bir güncelleme olmak zorunda, görünür. Ama, çünkü sürekli güncelleme, arama sonuçlarında etkileri oldukça önemsiz gibi görünüyor.

Biz Google Dance ötesinde bazı bilgiler sağlar çünkü çalışan bu siteyi kadar devam edecektir.Ama artık “google dance” sırasında güncellenen bir veri merkezleri izlenmesi olacaktır.

Google Dance Teknik Altyapı

Google arama motoru maliyet nedeniyle Google tarafından kullanılan basit Linux PC’leri 10.000 ‘den fazla sunucularından sonuçlarını çeker. Doğal olarak, bir dizin güncelleme aynı zamanda tüm bu sunucularda devam edilemez. Sonra diğer bir sunucu yeni indeksi ile güncelleştirilmesi gerekmektedir.

Birçok web yöneticileri Google Dance sırasında, Google eski bir indeks ile yeni dizin veya bir sunucu ile sunucu arama sorgusuna cevap eğer kontrol edebilmek bir şekilde olduğunu, düşünüyorum. Google’ın indeks ters olduğundan Ancak, bu çok karmaşık olurdu. Aşağıda göstereceğim gibi, sistem içinde böyle bir kontrolü yoktur. Aslında, Google Dance nedeni Domain Name System (DNS) kullanarak Google’ın yoludur.

Google Dance ve DNS

Sadece 13 farklı veri merkezlerinde yer, an itibariyle, Google’ın endeksi 10.000 ‘den fazla sunucuları yayılmış, aynı zamanda bu sunucular vardır. Bu veri merkezleri ağırlıklı olarak ABD (yani Santa Clara, Kaliforniya ve Herndon, Virginia) ve Dublin, İrlanda’da bulunmaktadır.

Tüm bu veri merkezlerine doğrudan trafik için Google thoeretically merkezi olarak tüm sorguları kayıt olabilir ve daha sonra veri merkezlerine gönderebilirsiniz. Ama bu tabii ki verimsiz olur. Aslında, her veri merkezi kendi IP adresi (internette sayısal adresi) vardır ve bu IP adresleri erişilen yolu Domain Name System tarafından yönetilmektedir.

Temelde, DNS bu gibi çalışır: İnternette, veri transferleri her zaman IP adresleri arasında-gerçekleşecek. Bilgi hangi alanı hangi IP adresi DNS adı sunucuları tarafından sağlanmaktadır giderir. Bir kullanıcı kendi tarayıcısına bir etki girdiğinde, yerel olarak yapılandırılmış ad sunucusu bu etki sorumludur adı sunucusuna bağlanarak ona o etki alanı için bir IP adresi alır. (DNS bu yazının kapsamı dışında gitmek istiyorum tüm süreci açıklamak üzere. Hiyerarşik yapılandırılmıştır.) IP adresi daha sonra adı sunucu tarafından önbelleğe, bu sorumlu adını sunucuya bir bağlantı inşa her zaman temas gerekli değildir, böylece Bir etki kadar.

Sorumlu ad sunucusu bir etki alanı için kayıtları rekor bir önbelleğe alma ad sunucusu tarafından önbelleğe nasıl uzun oluşturmaktadır. Bu etki Live Süresi (TTL). En kısa sürede TTL süresi olarak, önbelleğe alma ad sunucusu sorumlu isim sunucusuna tekrar bir etki alanı için kayıt almak zorundadır. Sık sık, TTL bir veya daha fazla gün için ayarlanır. Buna karşılık, etki alanı www.google.com içinde Live Zaman sadece beş dakika uzaklıktadır. Yani, bir ad sunucusu sadece beş dakika boyunca Google’ın IP adresini önbelleğe ve tekrar IP adresine bakmak sonra vardır.

Google’ın isim sunucusu ile her zaman, sadece bir veri merkezinin IP adresini geri gönderir.Bu şekilde, Google sorguları hep DNS kayıtlarını değiştirerek farklı veri merkezlerine yönlendiriliyor. Bir yandan, DNS kayıtları tek bir veri merkezlerinin yüküne bağlı olabilir. Bu şekilde, Google DNS kullanımı ile yük dengeleme basit bir form yapmak istiyorum. Öte yandan, bir önbelleğe alma ad sunucusunun coğrafi konumu tek veri merkezleri ‘IP adreslerini alır ne sıklıkta etkileyebilir. Bu nedenle, veri iletimleri için mesafesi azaltılabilir.

Veri merkezleri, DNS ve Google Dance ilgili nasıl kolayca yanıtlanabilir. Google Dance sırasında, veri merkezleri, aynı zamanda yeni bir indeks almıyorsunuz. Aslında, yeni dizin arka arkaya veri merkezine aktarılır. Bir kullanıcı Google Dance sırasında Google’ı sorgular, hâlâ bir nokta im anda ve birkaç dakika sonra yeni dizin olan bir veri merkezinden eski dizin olan bir veri merkezinden sonuçlar alabilirsiniz. Kullanıcıların açısından bakıldığında, endeks güncelleme birkaç dakika içinde gerçekleşti. Google eski ve yeni indeksi arasında görünüşte geçiş böylece Ama tabii, bu prosedür, ters olabilir.

Son olarak, Google O zamandan beri Eylül 2003 tarihine kadar kendileri tarafından dengeleme DNS yük yaptığını not edilmelidir, onlar dolayısıyla Akamai Technologies adı sunucuları, Inc hizmetlerini kullanmak ve

IP Adresleri ve Google’ın Veri Merkezleri Alanlar

Google Dance ilerlemesi temelde Google’ın veri merkezlerinin IP adreslerini sorgulayarak izledim olabilir. Ama IP adresleri sorguları normalde www.google.com yönlendirilir. Ancak, Google tek veri merkezleri ‘IP adreslerine çözümlenen etki vardır. Bu alanlar yanı sıra IP adresleri aşağıdaki listede gösterilmiştir.

Domain IP Adresse
www-ex.google.com 216.239.33.100
www-sj.google.com 216.239.35.100
www-va.google.com 216.239.37.100
www-dc.google.com 216.239.39.100
www-ab.google.com 216.239.51.100
www-in.google.com 216.239.53.100
www-zu.google.com 216.239.55.100
www-cw.google.com 216.239.57.100
www-fi.google.com 216.239.41.100
www-gv.google.com 216.239.59.100
www-kr.google.com 66.102.11.100
www-mc.google.com 66.102.7.100
www-lm.google.com 66.102.9.100

Google’ın indeks güncellemeleri bir göz tutmak olanlar genellikle www.google.com adresinde yeni indeksi görünce ya da bir süre için, www.google.com adresinde eski endeksi görmüyorum zaman Google Dance, üzerinde olduğunu düşünüyorum. Listelenen tüm alanları üzerinde yeni dizinden sonuçlar sağlamak kadar Aslında, güncelleme bitmedi.

Tek veri merkezlerinde endeksi güncellemeleri zaman içinde bir noktada gerçekleşmesi gibi görünüyor. En kısa sürede bir veri merkezi yeni dizinden sonuçlarını gösterir gibi, o eski indeksine geri geçiş olmayacak. Endeks her veri merkezinde ve (sonunda onları yarısı) güncellenen sunucuların ilk, tek bir bölümünü gereksiz, çünkü bu büyük olasılıkla olur. Bu dönemde, sunucuların bir yalnızca öteki yarım etkindir ve arama sonuçları sağlar. En kısa sürede sunucuların ilk yarısında Güncelleme bittikten gibi, bunlar etkin olur ve diğer yarısı yeni endeks alırken arama sonuçları sunmak. Böylece, kullanıcının bakış açısıyla, bir veri merkezlerinin güncelleme zaman içinde bir noktada olur.

Son olarak, tek bir veri merkezlerine erişim genellikle sadece, ama bazen sorgular yönlendirilir DNS ile kontrol edildiği hususu not edilmelidir. Ancak, bu tespit etmek kolaydır: Yukarıda listelenen etki, etki alanına ait IP adresi ile uymayan Google’ın önbelleğine bağlantılardan birinde bir sorgu için, daha sonra sorgu yönlendirilir zaman. Bu durumda, Google inhibe – ne sebeple olursa olsun – bir veri merkezine erişim.

Google Dance Testi Alanlar www2 ve www3

Google Dance başlangıcı her zaman sınama etki www2.google.com ve www3.google.com seyredilebilir. Bu etki normalde etki sadece bir (genellikle aynı) IP adresine çözümlemek yapmak istikrarlı DNS kayıtları var. Google Dance başlamadan önce, test alanlarının en az bir birinci yeni endeks aldığı veri merkezinin IP adresi atanır.

Ayda bir kez tamamen yeni bir dizin oluşturmaya oldukça sorun neden olabilir. Sonuçta, Google sonra bazı milyar belgeleri bir örümcek veri birçok terabayt işlemek vardır. Bu nedenle, yeni bir dizin test kaçınılmazdır. Tabii ki, Google’da millet deney alanlarını kendileri gerekmez. Kesinlikle, onlar içten yeni bir dizin kontrol etmek için birçok seçenek var, ama onlar testleri yapmak için çok zaman yok.

Yani, www2 ve WWW3 olmasının nedeni onların yaklaşan sıralamasında ilgilenen yöneticileri için yeni bir dizin göstermek ziyade. Bu yöneticileri çoğu web üzerinde Google forumlarında yeni indeksini tartışmak. Bu tartışmalar Google çalışanları tarafından görülebilir.Www.google.com için DNS kayıtları normalde güncelleme başladığında ilk güncellenir veri merkezinin IP adresine işaret yok çünkü o zaman, genel kamu, henüz yeni indeksi göremiyorum.

Forumları üyeleri Google’ın testi topluluk yeni endekse kaynaklanan herhangi bir ciddi arızaları bulmak değil, en kısa sürede Google’ın DNS kayıtları ilk güncellenir veri merkezini çözmek www.google.com yapmaya hazırız. Bu Google Dance başlar zamanı. Ciddi arıza bu test aşamasında belirgin hale Ama eğer, diğer veri merkezlerinde güncelleştirmeyi iptal etmek ihtimali hala var. Etki alanı www.google.com kusurlu dizin vardır ve genel halk bu konuda herhangi bir haber alamadı veri merkezine çözmek olmaz. Bu durumda, yeniden göstergesi olabilir ya da web yeniden spidered edilebilir.

O halde, arama sonuçları sürece düzenli bir dizin güncelleme olduğu gibi, her zaman daha sonra www.google.com görünecektir www2.google.com ve www3.google.com üzerinde görülen. Bununla birlikte, küçük değişiklikler olabilir. Bir yandan, bir veri merkezinde göstergesi kesinlikle hiç bir veri merkezi indisi eşittir. Biz kolayca genellikle birbirinden farklı yukarıda listelenen veri merkezi etki, aynı sorgu sonuçlarının sayısını izleyerek kontrol edebilirsiniz. Diğer yandan, genellikle hakkında Dans ön değerler, zaman içinde bu noktada sıralamalarına etkiye sahip olacak şekilde başlar iteratif PageRank hesaplama, henüz bitmemiş varsayılmaktadır.

Google Dance sırasında Yeni PageRank Değerleri

En yöneticileri Google Dance sırasında kendi web sitesi için sıralama değişiklikleri ilgilendi.Ama bunun yanı sıra, birçok da yeni PageRank değerleri hakkında bilmek istiyorum.Normalde, Google Araç Çubuğu www.google.com için gerçek DNS kayıtlarında, IP adresi tarafından belirtilen veri merkezinden PageRank değeri getirir. Google Dance başladığında Dolayısıyla, Araç Çubuğu, genellikle eski PageRank değerlerini görüntüler.

Google Araç Çubuğu basit metin dosyaları PageRank değeri gönderir. Eski zamanlarda, bu XML ile oldu. Metin dosyaları için anahtarı PageRank dosyalar etki www.google.com doğrudan talep edilebilir Ağustos 2002’de meydana geldi. (Satır sonları olmadan) aşağıdaki gibi Temelde, bu dosyalar için URL’ler arayın:

http://www.google.com/search?client=navclient-auto&
ch=0123456789&features=Rank&q=info:http://www.domain.com/

PageRank dosyalarda metin sadece bir satır vardır. Bu satırda son şifre PageRank.

Yukarıda gösterilen URL dahil parametreler bir tarayıcıda PageRank dosyalarının görüntülenmesi için kaçınılmazdır. Parametre “müşteri” için değer “navclient-auto” Araç Çubuğu tanımlar. Parametre “q” üzerinden URL sunulur. Parametre “özellikler” için değer “Rank” PageRank dosyaları talep olduğunu belirler. Bu atlanırsa, Google’ın sunucuları hala XML dosyalarını iletmek. Parametre “ch” Araç Çubuğu sürümü Google tarafından güncellenen bu sağlama sadece değiştirebilirsiniz sayede Google URL için bir sağlama aktarır.

Google Araç Çubuğu tarafından talep edilmektedir PageRank dosyalar Internet Explorer tarafından önbelleğe alınır. Yani, kendi URL’leri ve toplamlarını sadece klasöre Temporary Internet Files bakmak zorunda tarafından bulundu yapabilirsiniz. URL’lerinizin sağlama bilmek, tarayıcınızda PageRank dosyaları görebilirsiniz. PageRank dosyaları böylece, tarayıcı önbelleği tutulmaktadır ve yana, açıkça görülebilir, ve sürece istekleri otomatik değil gibi, bir tarayıcıda PageRank dosyaları izlerken Google’ın Hizmet Şartları ihlali olmamalı. Ancak, dikkatli olmalıdır. Araç Çubuğu Google kendi User-Agent gönderir. Öyle:

Mozilla / 4.0 (compatible; GoogleToolbar 1.1.60-deleon; OS SE 4.10)

1.1.60-deleon Çubuğu sürüm, elbette değişimdir. OS yüklediğiniz işletim sistemidir. Yani, Google User-Agent buna göre modifiye değilse onlar bir vekil aracılığı ile dışarı çıkıp yoksa tarayıcılar tarafından istekleri tespit yapabiliyor.

Şimdi, biz yeni PageRank değeri nasıl alabilirim görelim. IE önbellek bir göz alarak, PageRank dosyaların etki www.google.com istenen ancak IP’den 216.239.33.102 gibi adresleri olmadığını fark edecektir. Ayrıca, PageRank dosyaları ‘URL’leri genellikle gibi değerlere ayarlanmış bir parametre “failedip” içeren “216.239.35.102; 1111” (Onun işlevi kesinlikle net değildir). Ancak, yeni PageRank değerlerini elde etmek oldukça kolaydır. Isteği zaten yeni indeksine sahip veri merkezlerinden birine gider böylece Basitçe URL IP adreslerini değiştirmek. Gerekli bilgiler yukarıda verilmiştir.

PageRank Google ve Google Inc, Mountain View CA, ABD ticari markalarıdır.

Bu Yazı Google ve Google Inc, Mountain View CA Resmi Sitesinden alınmıştır  ben ve google translate tarafından çevrilip editlenmiştir rıdvan koşar.

http://www.kadikoyshell.com

Webtasarım Web Hosting Terimleri:

  • www google arama motoru

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir